These pages are best viewed on a laptop / desktop computer as the information will be squashed up on a tablet / phone.

                         Please click here for provisional 2017 / 2018 Winter Indoor and Cross Country fixture list

                         Pembrokeshire Harriers Provisional 2018 Outdoor Track and Field Fixtures below.                                                                                            Please keep checking the website / facebook for any changes that could possibly happen to the fixtures.                                                                                      This includes more information about an event when it becomes available

                                                  Please click here for printable version

April

Date

Competition

Venue

Information

 Sun 22nd

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M1

 Cardiff

 Team Selection : More Info

 Sun 22nd

 London Marathon ( and Mini Marathon )

 London !

 

 Sun 29th

 YDL ( West Wales Composite Team) M1

 TBC

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

May

 Sat 5th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M1

 Carmarthen

 Team Selection : More Info

 Sun 13th

 West Wales Champs

 Swansea

 Cut off entry        More Info

 Sun 20th

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M2

 Neath

 Team Selection : More Info

 Sun 27th

 YDL ( West Wales Composite Team) M2

 TBC

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

June

 Sun 3rd

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M2

 Neath

 Team Selection : More Info

 Frid 8th

 Dyfed School Champs

 Carmarthen

 Team Selection : More Info

 Sat 9th

 Dyfed School Champs

 Carmarthen

 Team Selection : More Info

 Sat 9th

 Welsh Combined Events Champs ( U13/U15/U17 )

 Swansea

 Cut off entry : More Info

 Sun 10th

 Welsh Athletics League (U17/U20/Sen) M3

 Swansea

 Selection : More Info

 Sat 23rd

 Welsh Junior Champs (U13/U15/U17/U20) Day 1

 Newport

 Cut off entry : More Info

 Sun 24th

 Welsh Junior Champs (U13/U15/U17/U20) Day 2

 Newport

 Cut off entry : More Info

 Sat 30th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M3

 Brecon

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

July

 Sun 1st

   YDL ( West Wales Composite Team) M3

 TBC

 Team Selection : More Info

 Sat 7th

 Welsh School Champs

 Cardiff

 Selection : More Info

 Wed 11th

 Welsh Schools U14 / U16 Schools Final

 Brecon

 Schools selection

 Frid 13th

 Welsh Senior Champs Day 1

 Cardiff

 Entry cut off : More Info

 Sat 14th

 Welsh Senior Champs Day 2

 Cardiff

 Entry cut off : More Info

 Wed 25th

 Welsh Athletics U20 International

 Cardiff

 Selection

 Sun 29th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M4

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sun 29th

 YDL Regional Final (Top 3 teams)

 TBC

 Team Selection : More Info

 Sun 29th

 YDL Promotion/Relegation Match (bottom 3 teams)

 TBC

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

August

 Sat 4th

 Celtic U16 and U18 International

 Grangemouth

 Selection

 Sat 11th

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M4

 Newport

 Team Selection : More Info

 Sun 12th

 Gerald Codd Trophy Match

 Haverfordwest

 Team Selection : More Info

 Sat 18th

 Welsh Junior League Plate Final

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sun 19th

 Welsh Junior League Cup Final

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sat 25th

 Welsh Inter Regional Champs

 TBC

 Team Selection : More Info

 Sat 25th

 England ( UK ) age group Champs..U15/U17/U20 D1

 Bedford

 Cut off date : More Info

 Sun 26th

 England ( UK ) age group Champs..U15/U17/U20 D2

 Bedford

 Cut off date : More Info

 

 

 

 

                                                                      Leagues Summary

                                         Louise Arthur / Welsh Junior League West Fixtures                                                                                                                                                                      Age group : U11 / U134 / U15                                                                                                                                                                                             4 athletes per event ( reduces to two for the Gerald Codd )                                   

 Match 1

 Saturday 5th May

 Carmarthen

 Match 2

 Sunday 3rd June

 Neath

 Match 3

 Saturday 30th June

 Brecon

 Match 4

 Sunday 29th July

 Swansea

 Gerald Codd Trophy Match

 Sunday 12th August

 HAVERFORDWEST

 Plate

 Saturday 18th August

 Swansea

 Cup Final

 Sunday 19th August

 Swansea

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                               

                                                                 Welsh Athletics League Fixtures                                                                                                                                                                                                  Age group : U17 / U20 / Senior

 

 Match 1

 Sunday 22nd April

 Cardiff

 Match 2

 Sunday 20th May

 Neath

 Match 3

 Sunday 10th June

 Swansea

 Match 4

 Saturday 11th August

 Newport

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               

                  UKYDL ( Weast Wales composite team...Pembrokeshire, Carmarthen, Neath and Llanelli ) fixtures                                                                                                                         Age group : U17 / U20     2 athletes per event

 

 Match 1

 Sunday 29th April

 TBC

 Match 2

 Sunday 27th May

 TBC

 Match 3

 Sunday 1st July

 TBC

 Regional Final ( top 3  )

 Sunday 29th July

 TBC

 Promotion/Relegation ( bottom 3 )

 Sunday 29th July

 TBC