These pages are best viewed on a laptop / desktop computer as the information will be squashed up on a tablet / phone.

                         Please click here for provisional 2017 / 2018 Winter Indoor and Cross Country fixture list

                         Pembrokeshire Harriers Provisional 2018 Outdoor Track and Field Fixtures below.                                                                                            Please keep checking the website / facebook for any changes that could possibly happen to the fixtures.                                                                                      This includes more information about an event when it becomes available

                                                  Please click here  for printable version

Please note a change for the Dyfed Schools Champs. Now on 15th/16th June

Please note : Louise Arthur League in Swansea on Sunday 29th July is now on Saturday 28th July.

April

Date

Competition

Venue

Information

 Sun 22nd

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M1

 Cardiff

 Team Selection : More Info

 Sun 22nd

 London Marathon ( and Mini Marathon )

 London !

 

 Sun 29th

 YDL ( West Wales Composite Team) M1

 Swansea

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

May

 Sat 5th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M1

 Carmarthen

 Team Selection : More Info

 Sun 13th

 West Wales Champs

 Neath

 Cut off 02/05/2018 More Info

 Sun 20th

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M2

 Neath

 Team Selection : More Info

 Sun 27th

 YDL ( West Wales Composite Team) M2

 Cardiff

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

June

 Sun 3rd

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M2

 Neath

 Team Selection : More Info

 Sat 9th

 Welsh Combined Events Champs ( U13/U15/U17 )

 Swansea

 Cut off entry : tbc More Info

 Sun 10th

 Welsh Athletics League (U17/U20/Sen) M3

 Swansea

 Selection : More Info

 Frid 15th

 Dyfed Schools Championships

 Carmarthen

 Selection

 Sat 16th  Dyfed Schools Championships  Carmarthen  Selection

 Sat 23rd

 Welsh Junior Champs (U13/U15/U17/U20) Day 1

 Newport

 Cut off entry : tbc More Info

 Sun 24th

 Welsh Junior Champs (U13/U15/U17/U20) Day 2

 Newport

 Cut off entry : tbc  More Info

 Sat 30th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M3

 Brecon

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

July

 Sun 1st

   YDL ( West Wales Composite Team) M3

 Exeter

 Team Selection : More Info

 Sat 7th

 Welsh School Champs

 Cardiff

 Selection : More Info

 Wed 11th

 Welsh Schools U14 / U16 Schools Final

 Brecon

 Schools selection

 Frid 13th

 Welsh Senior Champs Day 1

 Cardiff

 Entry cut off : More Info

 Sat 14th

 Welsh Senior Champs Day 2

 Cardiff

 Entry cut off : More Info

 Wed 25th

 Welsh Athletics U20 International

 Cardiff

 Selection

 Sat 28th

 Louise Arthur/Welsh Junior League  M4

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sun 29th

 YDL Regional Final (Top 3 teams)

 TBC

 Team Selection : More Info

 Sun 29th

 YDL Promotion/Relegation Match (bottom 3 teams)

 TBC

 Team Selection : More Info

 

 

 

 

August

 Sat 4th

 Celtic U16 and U18 International

 Grangemouth

 Selection

 Sat 11th

 Welsh Athletics League ( U17/U20/Sen) M4

 Newport

 Team Selection : More Info

 Sun 12th

 Gerald Codd Trophy Match

 Haverfordwest

 Team Selection : More Info

 Sat 18th

 Welsh Junior League Plate Final

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sun 19th

 Welsh Junior League Cup Final

 Swansea

 Team Selection : More Info

 Sat 25th

 Welsh Inter Regional Champs

 Brecon

 Team Selection : More Info

 Sat 25th

 England ( UK ) age group Champs..U15/U17/U20 D1

 Bedford

 Cut off date : More Info

 Sun 26th

 England ( UK ) age group Champs..U15/U17/U20 D2

 Bedford

 Cut off date : More Info

 

 

 

 

                                                                      Leagues Summary

                                         Louise Arthur / Welsh Junior League West Fixtures                                                                                                                                                                      Age group : U11 / U134 / U15                                                                                                                                                                                             4 athletes per event ( reduces to two for the Gerald Codd )                                   

 Match 1

 Saturday 5th May

 Carmarthen

 Match 2

 Sunday 3rd June

 Neath

 Match 3

 Saturday 30th June

 Brecon

 Match 4

 Sunday 29th July

 Swansea

 Gerald Codd Trophy Match

 Sunday 12th August

 HAVERFORDWEST

 Plate

 Saturday 18th August

 Swansea

 Cup Final

 Sunday 19th August

 Swansea

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                               

                                                                 Welsh Athletics League Fixtures                                                                                                                                                                                                  Age group : U17 / U20 / Senior

 

 Match 1

 Sunday 22nd April

 Cardiff

 Match 2

 Sunday 20th May

 Neath

 Match 3

 Sunday 10th June

 Swansea

 Match 4

 Saturday 11th August

 Newport

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               

                                                               UKYDL Midland Region : Premier Southwest    Fixtures

                                          West Wales composite team...Pembrokeshire, Carmarthen, Neath and Llanelli                                                                                                                                              Age group : U17 / U20     2 athletes per event

 

 Match 1

 Sunday 29th April

 TBC

 Match 2

 Sunday 27th May

 TBC

 Match 3

 Sunday 1st July

 TBC

 Regional Final ( top 3  )

 Sunday 29th July

 TBC

 Promotion/Relegation ( bottom 3 )

 Sunday 29th July

 TBC